I øvrigt #65
- Er jeg nu fire gange (på små to uger) endt med at komme til at spise den madpakke jeg havde gjort klar til næste arbejdsdag, allerede samme aften. Så meget for at være velforberedt.
- Trænger jeg til at blive klippet. Er bare helt barnligt blevet så glad for endeligt at være blevet langhåret, at jeg ikke helt kan tage mig sammen til at bestille tid.
- Har jeg stadigvæk ingen telefon… Og bliver langsomt, men drønsikkert vanvittig.
- Rejser Otto og jeg på en pressetur til Disneyland Paris i morgen, og det er svært at spotte hvem af os, der er mest oppe og køre. Tror muligvis det er mig.
- Låner jeg min mands telefon fra i morgen, så jeg kommer til at være midlertidigt tilbage på snapchat fra torsdag til lørdag.
- Var yoga slet ikke så dumt. Til jer der har spurgt er det et fødselsforberedende forløb hos Karen Pallisgaard.
- Holdes der meget snart tøjsalg i Andedammen. Jeg håber I kan komme! Detaljer følger meget snart.
- Har Uma fået sin første cykel, og det er så åndssvagt nuttet når hun sidder på den og vinkende råber hej heeej, men selvfølgelig ikke kommer nogen vegne.
- Kender vi kønnet på baby! Stay tuned…
Haha! Jeg dør lidt af grin over det med madpakken 😂😂😂
Virkelig spændende med kønnet på baby 👏🏻😍 Er det egentlig okay, at være total excited, selvom jeg lun kender dig online? 🙈
😀
Det er så okay, og virkelig hyggeligt at du har det sådan 🙂 Glæder mig helt vildt til at dele.
Whaaaat, for en teaser med det babykøn. Kom så med det! 😉
Jeg ved det godt, det er mega strengt. Skal bare lige have sagt det til de sidste veninder herude først 🙂
Øj, glæd jer! Det er så magisk – genlæsteselv mit eget indlæg (http://venterpaavin.blogspot.dk/2015/04/fotodagbog-paris-bonus-edition-i-love.html?m=1) derfra for nylig og fik helt kriller i maven 😀 Det skal bare opleves!
God tur.
– A
Nuurrrh, den lille prinsesse – hvor er hun dog hurtigt blevet en stor pige:-)
Spændende om det bliver en Uma 2 eller Otto 2????
Jeg kan godt lide, når du er gravid! Den eneste grund til, at det aldrig er sket for mig, det med madpakken altså, må være fordi de rugbrødsmadder jeg laver, er så kedelige!
Eeej, åndskabsfuld cliffhanger! 😀
Miriam, lavede DU lige en stavefejl? 😀 Eller var det meningen?
(Altså, det var slet ikke for at være ond, jeg er bare helt i chok over det, haha, på den gode måde 😀 )
Åh jeg glæder mig til min dreng (på snoldede 11 uger) bliver stor nok til at være en lovlig undskyldning til at tage i Disneyland 😀 Rigtig god tur til jer, hilsen hende den 30-årige der allerede har været der 4 gange :O
Åh, hvem der bare kunne komme til tøjsalg i Andedammen, altså. 😍 Det som ikke bliver solgt, donerer i bare til en fattig hjemmegående husmor i Århus, ikke? 😜
Optur! Tøjsalg i Andedammen. Jeg klapper i mine små tykke hænder og lægger mig i kø med det samme.
Dit lange hår er såååå flot!
Og jubiii glæder mig både til at du er tilbage på snappen – om end midlertidigt og er så spændt på om det er en pige eller dreng I venter jer 🙂
Shit, hvor er det en led teaser! Men til gengæld virkelig fedt at høre, du snart er (midlertidigt) tilbage på snappen. Vi er nogen, der savner alle dine hyggelige opdateringer 😀
Savner dig på snaaaaaaaaap!
SÅ spændt på kønnet!
Husk at du kan få lavet et kort i Disneyland, som gør at du som gravid ikke skal vente i kø.
Kortet kan også bruges når der skal hilses på div. Disney figurer der går rundt i parken.
Men der er desværre også mange forlystelser du som gravid ikke må prøve.
Ihh, jeg er så spændt på hvad I mon skal have 👏🏻😎
Wow wow wow, for en cliffhanger til sidst! SPÆNDENDE!!!!
frejalyngbo.wordpress.com
Aaaaarj, for en cliffhanger!!😮 Nu er jeg jo dødspændt…hvor mærkeligt er det lige..?