- Min højre armmuskel (ja, bicep) er betydelig større end den venstre. That is what you get, når du har haft en unge på højre arm i 3 1/2 år.
- Ville have mere end svært ved at leve uden avocado, chokolade, kaffe og mayonnaise.
- Jeg kan godt lide tequila.
- Duer skræmmer mig. Jeg får hjertebanken når jeg cykler forbi en flok. Er angst for at de flyver ind i mig, eller ind i mit hjul.
- Jeg har skrevet en børnebog om en tandløs krokodille.
- Sarkasme er mit våben. Og min ven.
- Jeg har ikke noget kørekort.
- Indtil jeg var 14, troede jeg at en hjorts børn hed “Bambi’er”
- Lyden af fingre der “knækker” giver mig kvalme.
- Jeg har lidt af en skægfetish. Synes at mænd med skæg, er det pæneste i verden.
-
Min højde irriterer mig. Jeg blev lykkelig da jeg for nylig blev målt til kun at være 178 centimeter høj. -Selvom jeg snød. Der står 180 cm i mit pas.
- Jeg kan ikke tåle rød peber.
- Jeg har en svaghed for Gangsta rap og synes at N.W.A’s ‘Straight outta Compton’ er et af de fedeste albums ever, selvom det er over 25 år gammelt.
- Råt kød freaker mig ud. Jeg rører helst ikke ved det. Derfor spiser vi primært fisk og vegetarisk mad herhjemme.
http://sneglcille.dk.linux6.curanetserver.dk/wp-content/uploads/2017/07/sneglcilleheaderlogo-881x430.png
0
0
Sneglcille
http://sneglcille.dk.linux6.curanetserver.dk/wp-content/uploads/2017/07/sneglcilleheaderlogo-881x430.png
Sneglcille2013-02-27 12:13:042013-02-27 12:13:04Fact attack
Resultatet af mit utroskab. 80’er rap. Fredagsmusik
Scroll to top
Jeg er tosset med at så mange kvinder er vilde med skæg. Det gavner 100% min selvtillid 😉
Hilsen,
Et ok stort skæg
30-40 årige mænd med grå stænk i skægget. ♥ Suk!
http://thebearded.tumblr.com/
Hvad?? Hedder hjortens unger ikke Bambier?
Nå. Jamen så siger vi det 🙂
#måligegooglehvaddesåhedder
Det er det med den børnebog ik?
Har det med svaler, som du har det med duer…. Kørte i mine teenage-år en svale over på min cykel… Absolut ikke anbefalelsesværdigt!!!!
De hedder bambi’er. Basta. Ligesom gåsens hedder gæslinger og svanens svæklinger. Og duerne… De skal bare holde sig væk. Og det med armen kan jeg sige ditto til 🙂
Majken, we should meet 😉
Jeg bed for det meste mærke i det med børnebogen, spændende 🙂
…og BTW total enig i det med mænd med skæg og ja gerne med lidt grå stænk i. Mums!
Er du venstrehåndet? Jeg spørger fordi det var min venstre armmuskel, der var større end den højre. dengang jeg var enemor til en 3½ årig… (Og bare rolig, musklerne forsvinder igen og bliver til vinkefedt, når du ikke længere bærer rundt på ham).
Og det der med råt kød, det er totalt meget lige som mig – og der er ikke særlig mange der forstår det. Men man kan jo blive helt dårlig når man handler og får forvildet sig forbi hylderne med kød. Bvadr!
Jeg er helt sikker på, at den tandløse krokodille bliver et hit!
Jeg er højrehåndet. Men er utrolig god til at bruge venstre hånd til alt andet end at skrive. Laver en fantastisk venstrehånds bolognese f.eks.
Yes! Nu med datingservice i kommentarfeltet! Alt kan ske hos Sneglcille 😉
Jamen det er jo løgn. Rådyr babyer hedder bambier. Hvem har dog bildt dig andet ind?
PS — en børnebog? om en tandløs krokodille?
Den tandløse krokodille kommer helt sikkert på bestsellerlisten. Men er det mon det hemmelige skriveprojekt..?
Og så vil jeg bare sige, at det fine nye pressefoto altså ville se særdeles godt ud på omslaget af en bog – også for voksne! Just sayin..
Jeg har også det der med skæggede mænd. Og så er jeg sgu alligevel endt med en mand der har mere sparsom hårvækst end mig. Hvis han lod skægget gro, ville det bare ligne at han havde knurhår. Og han er altså voksen!
Hjæææælp! Elsker din musiksmag og elsker at danse, men hvor pokker finder man et fedt sted at gøre det henne i KBH – Vesterbro-ish, du må være den helt rigtige at spørge? har ikkeværet ude i 1 år (!! Jep har en datter på 1 år),men i morgen sker det, hvad gør jeg?
Jeg har ingen anelse. Er egentlig mest en bodegatype.
Falder sjældent over dansevenlige steder. Desværre.
Men sidste weekend var jeg heldig at fange en god fest på Die strafbar på Istedgade. Idealbar kan også være godt ind imellem. Og mesteren og lærlingen, men der er klart sjovest om sommeren for some reason.
Hmmmm. Hvis jeg kommer på noget mere, skal jeg nok sige til.
God tur!
Jeg har det på præcist samme måde med kød! Spiser derfor også mere vegetarisk og spiser til tider kød, når andre laver det :p Det hedder vidst carnophobia…
Jeg får et også virkelig fysisk dårligt når nogen knækker fingre! Jeg troede jeg var den eneste i verden der bliver nød til at be`manden i bussen om at holder op med at gøre det, jeg kan slet ikke holdedet ud!
Øh, hvad hedder en hjorts børn så egentlig? 😀
Og jeg er vegetar, men når jeg er så venlig at lave bøffer til de andre i familien, så tager jeg altså handsker på, det er helt tosset. Derfor sker det heller ikke så tit 🙂
Hjortekid… Har jeg hørt.