Where’s your head at.
Kan I huske det Basement Jaxx nummer?
Det kører pt på fulde drøn i mit hoved. Ikke fordi jeg er specielt glad for det, trods gode festlige minder.
Næh. En læser skrev til indlægget Ordsærling, om hvordan der ofte kører sange i hendes hoved, som matcher det hun er i færd med. Det er lidt det samme jeg oplever, når jeg i skrivende stund skråler “Whææææres your hæææd at!”, om og om indeni hovedet.
Jeg har en proppet kalender og et par deadlines, som hænger og flagrer og det gør at jeg har svært ved at fokusere, og derfor overspringshandler på den vilde måde.
Men nu må det være nok. Jeg har hældt fløde i min kaffe, bare fordi det er lækkert (jo det er), og sat mig til rette i mit gamle børneværelse (nu kontor), i mine forældres lejlighed.
Hvis udsigten her ikke kan samle mine tanker, så ved jeg ikke hvad kan…
Skriv en kommentar
Want to join the discussion?Feel free to contribute!