Ting du ikke skal sige til hende Vol. 3
Så er det igen tid til en opsummering af egne, jeres og veninders oplevelser med det modsatte køn og ting man helst ikke ville ha’ hørt…
- “Altsååå det er jo mig fra børnefjernsyn”
- “Skal du have pølse i aften??”
- “Ikke for noget… Er det bare mig, eller er dine bryster ret lange?”
- ?Åh, jeg er så tændt ? skal jeg ikke slikke dig i røven??
- “Nu er du jo ikke umiddelbart min type… Men… Jeg kan da godt lige knalde dig ??”
- “Nåhmenæhm jeg skal også hjem nu… Til min kæreste”
- “Hvis man fjernede dine bollehåndtag, har du faktisk en virkelig god krop!”
- “Jeg gør det bare liiiige hurtigt….”
- “Det fede ved kvinder som dig, altså under 30 ing’, er klart at kødet er så stramt… Altså på knoglerne, det sidder virkelig godt fast… Lissom.”
- “Jeg går til nøgenbrydning…. Vil du med hjem og øve??”
- “Min pik har aldrig været større end med hende…” (sagt af venindes eks-kæreste om hans nye kæreste… Super!)
….Jeg skal igen huske at takke veninder og jer læsere, for de fabelagtige input.
Og som altid vil jeg overlade ordet til jer…. Go!
(Til jer, som ikke har læst de andre “Ting du ikke skal sige…” Findes de her, her og her)
Ehm… Hvad med: “Ai, skat, det er jo noget HELT andet at løbe med dig nu, end med det langsomme fedtbjerg du var før”. Ytret af min (lidt for) ærlige kæreste, der HELT SIKKERT mente det som et kompliment, men bare lige glemte, at ordet fedtbjerg ikke indgik i et sådant. Ræsonnementet efterfølgende (da jeg skældte ud) var, at sådan så jeg jo ikke ud længere, og så var det jo lige meget… MÆND!
Der var også engang en mand, der sagde til mig, at jeg lignede lidt en mand, og det var der også andre, der syntes (han prøvede vel at mærke på at komme i seng med mig….) Tjae… Det giver da vendingen “at skyde sig selv i foden” nyt liv 🙂
Åååh nej… Hvor sjovt… Stop talking! 🙂
“Jeg vil gerne knalde dig, men har en anden en jeg er interesseret i, så jeg orker ikke noget mas. Du er ikke sådan en psyko der ringer og skriver bagefter, vel?”
Nej, det tror jeg ikke du skal satse på at jeg gør.. 😉
For helvede da… Hæh!!
“Du ligner en and”. Jeg stod måske lidt mærkeligt, men tak alligevel søde kæreste 😉
Ha! Iiiih tak!
Sagt af min ellers søde kæreste, mens jeg kigger mig selv i spejlet og kommetnerer at mine bryster var blevet så ærgerlige og små efter jeg har ammet i 12 måneder: “Jamen sådan har de jo også set ud før du ammede”….øhhh, DET skulle han ikke have sagt 🙂
Hihi, hvor strengt… 🙂 Og så mandeagtig en kommentar !
Haha, jeg elsker simpelthen de her indlæg, jeg er flad af grin hver gang!
Godt! 🙂
Dine øjne har sådan en mærkelig farve – lidt ligesom fiskeskæl…
Haha! 🙂
Haha…
“Hej, tak for sidst. Jeg tog forresten et par billeder af dig imens vi knaldede.. Vil du se dem?”
?”#¤¤”?!?!WTF#¤”?!
Det kan bare kun ske for mig..
WHAT??!!! Nej nej nej NEJ!
Åh jo… Han var endda så venlig at sende et til mig. For helvede…
Freaky shit!
“Sådan en lille fræk grissebasse du er… Det er jo ikke til at stå for…” Øhhh, siden hvornår er grise blevet frække??
Oink oink!
Første date, har aldrig mødt fyren før:
“Nåh, hvor længe har du så været single?”
Ham så jeg så ikke igen…
Lidt mere i den øvre ende af anatomien, men alligevel: “Det er altså helt utroligt, man kan slet ikke høre, at du ikke er akademiker” (sagt af ham, der også fortalte 10 minutter om, hvor vild han havde været med sin filipinske kæreste. Altså hende med det lange sorte hår, 1.50 m høj med hvepsetalje. Nå men tak for info)
Åh ja. Eks kæreste snak… Stop bare stop…
Tænkte på om du har tid og lyst til at kigge forbi min nye blog?
Har knoklet hele dagen, for at få bikset 5 indlæg sammen, og det ville virkelig betyde en hel del!
http://shutupandenjoylife-katja.blogspot.com
Den ser fin ud 🙂
Min mand vækkede mig en morgen og afspillede vildt begejstret et lydklip på sin telefon: “Prøv lige at høre det her. Det er dig, der snorker.”
Luk røven og lad mig sove og snorke i fred!
En fyr jeg havde mødt i byen, og var endt med at tage hjem til. Han bakser uden held med at få et kondom på, hvilket ikke kan lade sig gøre. Jeg siger: Sur røv, uden kondom sker der ingenting, hvortil han bliver vildt irriteret og sur og siger: Ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj altså havde du nu bare været fed og klam så havde jeg været ligeglad, men gad bare så godt stikke den ind i dig….
Øhhh det var jo nok ment som et kompliment til min krop, men ham sås jeg aldrig med igen!!!!!